Stará Duchcovská 28, 415 03 Teplice CZ
info@hotelalmond.cz

Komáří Vížka

Atraktivním výletem s krásným rozhledem po Českém středohoří je Komáří Vížka. Na vrchol můžete vystoupat dobře značenou trasou, využít můžete i pohodlnou lanovku z Krupky, která vás doveze až na samotnou špici. Během pár minut překonáte výškový rozdíl 482 m. Okolní krajinu můžete obdivovat v nadmořské výšce 806 m.

Komáří Vížka dostala své jméno až v době romantismu. Do té doby s ní byl spojen život těžařů cínu a mědi. Na vykáceném vrcholku dělníci vztyčili 9 m vysokou věž se zvonicí. K němu náležel malý domek pro zvoníka, který zvoněním ohlašoval začátek fárání i konec pracovní doby a občas bohužel i nepříznivé varování poplachu při důlním neštěstí.

Stavba lanovky a proměna místa v současné odpočinkové místo měla dlouhou cestu. Původně pro potřeby odlehlých samot plánoval zřídit lanovku hrabě J. Westfalen již na začátku 20. stolení. Realizaci výrazně posunuly obě světové války. Současná lanovka tak oproti původním plánům nedávno oslavila teprve 50. leté výročí.

Nenechte si ujít zážitek z jízdy dvousedačkovou lanovkou. Celoroční provoz vám usnadní plánování a navíc na vás na Komáří Vížce čeká odměna v podobě krásného výhledu a také útulné restaurace. Tradiční česká kuchyně vám dodá energii k procházce po okolí. Rekonstruovaná budova na místě původní zvonice nabízí i zázemí příjemného hotelu. Pobyt si můžete příjemně prodlužit a vydat se na delší turistickou trasu.

Zimní sezonu využijí na plno sportovci. Komáří Vížka nabízí i kvalitně vybavený lyžařský areál včetně lyžařské školy. Kvalitně udržované běžkařské stopy vás provedou po okolí a zaručí příjemnou jízdu.

Komáří Vížka vám představí dominanty kraje z nové perspektivy. Liščí nebo Medvědí vrch, Supí hora, Lysá nebo Loupežník vás třeba zaujmou k dalším výletům. Naplánujte si cestu i směrem ke Krupce. Krásné město a výlet na Komáří Vížku vás s jistotou zaujme a potěší.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond.

Ubytování Teplice.

Vytisknout E-mail