Stará Duchcovská 28, 415 03 Teplice CZ
info@hotelalmond.cz

Jezero Barbora

Teplice nabízí nejen bohatý kulturní život a speciálně cílené léčivé pobyty v lázních. V nedalekém Oldřichově můžete navštívit unikátní přírodní koupaliště. Obrovská plocha zatopeného původního dolu dopřeje bezstarostné koupání rodinám s malými dětmi, ale i mnoho vodních aktivit pro sportovce.

Koupání, potápění, windsurfing

Jezero Barbora je nejrozsáhlejší vodní plochou Teplicka. Původní důl na hnědé uhlí byl vyčerpán a v průběhu 70. let zatopen. Hladina vody se rozšířila na 75 hektarech. Udržované prostředí nabízí pozvolný vstup do vody s velkou plochou mělčin, ale i hluboké části, které jsou vhodné i pro náročné potápění. Velkorysá plocha přímo láká k různým vodním sportům. Prakticky bez omezení prostorem můžete vyplout na pramici, kajaku, zdejší půjčovny vám však můžou nabídnout i windsurfing nebo plachetnice. Součástí půjčoven jsou často i služby instruktora. Výjimečná kvalita vody a její průzračnost získala trvalou pozornost potápěčů. Na Barboře se často pořádají sportovní potápěčské výcviky nebo soutěže. Jedinečný zážitek si můžete vyzkoušet během dovolené.

Kvalitní voda celé léto

Výrazná hloubka udržuje nižší teplotu vody, tedy i ve velmi horkém létě jezero dokáže plně využít svojí samočistící schopnost. Ve vodě se nešíří obávané sinice, voda “nekvete”. Kvalita vody je pravidelně kontrolovaná a vhodná i pro návštěvníky citlivé nebo náchylné na kožní problémy. Důležité je také bohaté sociální zázemí. Dvě pláže - hlavní a Australská perfektně doplňuje vynikající podmínky ke koupání. Svezené písčité pláže, bohatá zeleň okolí a velká vodní hladina vytváří dokonalý celek. Obě pláže jsou vybaveny sociálním zázemím i nepřetržitou zdravotnickou službou. Vybavené kabinky vám nabídnou pohodlí pro převlékání. Při odpočinku na udržované pláži se můžete osvěžit alko i nealkoholickými nápoji nebo oblíbenými letními pokrmy. Prostor mají dospělí návštěvníci i děti.

Snadná dostupnost autem i městskou dopravou

O oblibě místa svědčí i zavedené linky, speciální rekreační spoje linky č. 143 z Benešova náměstí v Teplicích vás pohodlně zavezou přímo k jezeru. Pláže jsou otevřené veřejnosti od června do září v době 8 - 19 hodin. Vstupné platíte v symbolických částkách 50 Kč rodina, 40 Kč dospělí nebo 20 Kč snížená kategorie.

Za potápěním, windsurfingem nebo bezstarostným plachtěním po vodní hladině nemusíte jezdit až k moři. Jezero Barbora vám nabídne neopakovatelné scenérie a velkorysou plochu pro odpočinek i adrenalinové zážitky.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond.

Ubytování Teplice.

Vytisknout E-mail