Stará Duchcovská 28, 415 03 Teplice CZ
info@hotelalmond.cz

Hrádek Letná s rozhlednou v Teplicích

Teplice patří mezí nejkrásnější lázeňská města, svým hostům nabízí kromě speciálních léčebných procedur a unikátních minerálních lázní také pestrý kulturní program, útulné kavárny, výborné restaurace, navíc přidává skvěle vybavená sportoviště pro letní i zimní sporty. Teplice umí ukázat krásná místa i během docela obyčejné procházky centrem. Ve veřejném parku Letná v centru města upoutá nově rekonstruovaná rozhledna. Hrádek Letná je celoročně přístupný veřejnosti, v přízemí otevírá vynikající restauraci, jejím interiérem je pak možné projít až k vyhlídkové věži.,

Rozhledna s restaurací byla na místě zbudována již v roce 1897 Horským spolkem k výročí 30 let panování císaře Františka Josefa I.. Původně nesla jména Kozí nebo Malý hrádek. Získala si oblibu a byla častým cílem procházek místních i lázeňských hostů. Dobrou pověst si zakládala nejen originální stavbou s vyhlídkou, ale také skvělou kuchyní, která nabízela především rakousko-uherské speciality. Po 2. světové válce však rozhledna začala chátrat a zásadní obnovy se dočkala až v roce 2014.

Nový majitel otevřel nejen výstup do rozhledny, ale také obnovil provoz původní restaurace. Pochutnat si můžete na oblíbeném jídle samotného císaře. Tafelspitz, ale i další tradiční pokrmy servíruje restaurace pod přísným dohledem panovníka, zastoupeným přísnou podobiznou nad hlavním barem. Obraz císaře Františka Josefa i další dobové artefakty dodávají místu jedinečnou atmosféru.

Rozhledna vás vynese 25 metrů nad zem a z vyhlídkového místa se vám otevře romantický pohled na České středohoří, ale i na okolí města. Z výšky si můžete prohlédnou známé dominanty a třeba načerpat inspiraci k dalším vycházkám a výletům.

Z ptačí perspektivy můžete obdivovat zámeckou zahradu s Horním rybníkem, na opačné straně zaujme zelená plocha Janáčkových a Havlíčkových sadů s botanickou zahradou. Romantiky působí zřícenina hrádku Škvárovník a v přehledu výstavních domů vystupuje i lázeňský dům Beethoven.

Udělejte si chvíli čas a poznejte originální památku. Krásné fotografie pořízené z nadhledu budou krásným suvenýrem a oživí vám později vzpomínky na příjemný čas trávený v Teplicích.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování Teplice.

Vytisknout E-mail