Bouřňák

Napsal uživatel Folda. V kategorii Aktivity

Teplice patří mezi nejkrásnější lázeňská města. Svým hostům nabízí dokonalé pohodlí a odpočinek. Pobyt můžete trávit v moderně vybavených lázních, dopřát si čas pro účinnou relaxaci, napravení drobných neduhů, ale také aktivně. Teplice lákají k návštěvě všechny věkové skupiny, rodiny s dětmi i sportovce a všem mají co nabídnout.

Z historického centra do volné přírody

Pokud vás omrzí vycházky centrem, ochutnávání místních specialit a čerpání lázeňských procedur, není nic snazšího než se vydat kousek za město. V rázovité krajině Krušných hor na sebe upoutá pozornost vrchol Bouřňák . Své jméno si po zásluze získal už před staletími.

Vršek hory zdobí původní bukový porost, který je však vlivem nepříznivého počasí, častých silných větrů a bouřek, zdeformovaný do zvláštních tvarů. Procházka po vrcholu rozproudí naplno vaši fantazii a může se hodit jako atraktivní lákadlo pro děti. Bukový les je vyhlášenou přírodní památkou, rozhodně stojí za zhlédnutí v jakékoliv části roku. Během léta poskytuje příjemný stín, na podzim se krásně zbarví, v zimě může působit až strašidelně.

TIP na ubytování : Hotel Almond , ubytování Teplice

Perfektní místo pro zimní sporty

V zimě vás na Bouřňák přivede šest sjezdovek. Celkem můžete vybírat z jedné mírné varianty, čtyřech středně náročných a jedné velmi obtížné. V ideální délce 4 km můžete vyzkoušet svoji zdatnost a kondici, některé sjezdovky jsou upravené i pro noční lyžování. Nicméně i začátečníkům a dětem je věnovaný dostatečný prostor v Údolíčku. Odvážní a zkušení lyžaři mohou naopak poměřit své síly a vyrazit na Slalomový svah, ten patří u nás dokonce mezi nejstrmější!

Dobrým přístupovým bodem je parkoviště u vleku v Mikulově nebo směrem na Moldavu můžete vůz odložit na parkovišti v Novém Městě. Dosah z Teplic doslova ideální. Navíc můžete sjezdovky vystřídat za běžky. Tratě vás provedou okolím a nabídnou úchvatné pohledy na Krušné hory a nedaleká městečka.

Pohodlí pro hosty

Bouřnák vám samozřejmě nabídne i zázemí. Horská chata byla budována už v roce 1928 a turistům i sportovcům slouží dodnes. Na vrchu stojí za pozornost i památník Karla Límy. Vůdčí osobnost Klubu československých turistů a první lyžař krušnohorska se zasloužil nejen o výstavbu této chaty, ale také o propagaci zimních sportů a aktivního života. Během bohatého života vydal několik publikací a podílel se i na mapování terénu a realizaci map. Vydejte se po jeho stopách a objevte krásnu Krušných Hor.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování Teplice.

Vytisknout