Stará Duchcovská 28, 415 03 Teplice CZ
info@hotelalmond.cz

Hrádek Letná s rozhlednou v Teplicích

Teplice patří mezí nejkrásnější lázeňská města, svým hostům nabízí kromě speciálních léčebných procedur a unikátních minerálních lázní také pestrý kulturní program, útulné kavárny, výborné restaurace, navíc přidává skvěle vybavená sportoviště pro letní i zimní sporty. Teplice umí ukázat krásná místa i během docela obyčejné procházky centrem. Ve veřejném parku Letná v centru města upoutá nově rekonstruovaná rozhledna. Hrádek Letná je celoročně přístupný veřejnosti, v přízemí otevírá vynikající restauraci, jejím interiérem je pak možné projít až k vyhlídkové věži.,

Rozhledna s restaurací byla na místě zbudována již v roce 1897 Horským spolkem k výročí 30 let panování císaře Františka Josefa I.. Původně nesla jména Kozí nebo Malý hrádek. Získala si oblibu a byla častým cílem procházek místních i lázeňských hostů. Dobrou pověst si zakládala nejen originální stavbou s vyhlídkou, ale také skvělou kuchyní, která nabízela především rakousko-uherské speciality. Po 2. světové válce však rozhledna začala chátrat a zásadní obnovy se dočkala až v roce 2014.

Nový majitel otevřel nejen výstup do rozhledny, ale také obnovil provoz původní restaurace. Pochutnat si můžete na oblíbeném jídle samotného císaře. Tafelspitz, ale i další tradiční pokrmy servíruje restaurace pod přísným dohledem panovníka, zastoupeným přísnou podobiznou nad hlavním barem. Obraz císaře Františka Josefa i další dobové artefakty dodávají místu jedinečnou atmosféru.

Rozhledna vás vynese 25 metrů nad zem a z vyhlídkového místa se vám otevře romantický pohled na České středohoří, ale i na okolí města. Z výšky si můžete prohlédnou známé dominanty a třeba načerpat inspiraci k dalším vycházkám a výletům.

Z ptačí perspektivy můžete obdivovat zámeckou zahradu s Horním rybníkem, na opačné straně zaujme zelená plocha Janáčkových a Havlíčkových sadů s botanickou zahradou. Romantiky působí zřícenina hrádku Škvárovník a v přehledu výstavních domů vystupuje i lázeňský dům Beethoven.

Udělejte si chvíli čas a poznejte originální památku. Krásné fotografie pořízené z nadhledu budou krásným suvenýrem a oživí vám později vzpomínky na příjemný čas trávený v Teplicích.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování Teplice.

Vytisknout E-mail

Aquacentrum Teplice

Při plánovaném víkendu nebo krátké dovolené se hodí mít předem připravené varianty pro různé počasí i náladu. Teplice nabízí perfektní zázemí pro milovníky dlouhých vycházek do přírody, dobře značené cyklostezky, ale také dávají prostor kultuře. V Teplicích můžete vybrat z pestré nabídky divadelních i hudebních představení nebo si zajít do kina. Ve městě nechybí ani vybavené Aquacentrum, které představuje jak bazény pro kondiční plavání, tak atraktivní vodní svět pro děti.

Zlepšete svou kondici a pečujte o zdraví

Aquacentrum Teplice je otevřené hostům po celý rok. Plavecký bazén nabízí 4 klasické dráhy, navíc v programu centra jsou často zařazené speciální bloky například s aquaerobikem.

Teplota vody okolo 26 stupňů je optimální, brání přirozenému množení bakterií, aniž by vyžadovala nadměrné dávkování bazénovou chemií. Teplota je také příjemná pro aktivní pohyb.

Pohyb v bazénu můžete prostřídat s pobytem v sauně. Centrum vám dává k dispozici klasickou suchou saunu, ale také parní lázeň nebo infrakabinu. Rodiny s dětmi mohou využít zázemí menší sauny uzpůsobené mladším hostům, velcí návštěvníci mohou naopak využít příležitost a od ruchu si odpočinout ve vlastním prostoru.

Aktivně můžete využít také vybavené fitness centrum, které představuje 64 moderně vybavených fitness stanovišť a 22 kardio zón. K poměření sil a hbitosti lákají také tři squashové kurty. Začátečníky může do hry uvést osobní trenér, zkušeným hráčům pomůže zdokonalit techniku.

Zábava na celý den

Dětský svět otevírá velkou plochu zaplněnou skluzavkami, tobogány a dalšími atrakcemi. V bezpečném a dokonale čistém prostředí se s vodou seznámí nejmenší děti, spoustu legraci si užijí i děti starší. Tobogán sveze zákrutami v délce 61m, adrenalin nabízí divoká řeka, lezecká sít, ale i houpací jeskyně. Opatrnější děti si určitě užijí zábavu na široké skluzavce. Bazény jsou lemované masážními lavicemi, tryskami i chrliči vody.

Voda dětského světa je udržována v komfortní teplotě 33 stupňů. Ale děti nemusí nutně zůstávat jen ve vodě. Venkovní prostory otevírají vybavené dětské hřiště, stolní tenis nebo zábavný minigolf.

Komfortní zázemí pro sport, odpočinek a skvělé jídlo k tomu

V letní sezoně je hostům aquacentra otevřená venkovní plocha včetně občerstvení. Navíc můžete využít klasické restaurace. V interiéru se pohodlně usadí až 60 strávníků a vybírat mohou jak klasické minutky, tak z hotovky z denního menu. Nemusíte se bát ani o vhodná jídla pro děti. Obsluha přizpůsobí velikost porce věku dítěte a společně s chutným obědem nabídne i vhodné nealko nápoje nebo chuťovky.

V Teplicích si určitě najděte čas na návštěvu Aquacentra. V chladném nebo deštivém počasí najdete prima útočiště a v létě můžete strávit celý den opalováním, koupáním i oblíbenými rekreačními sporty.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování Teplice.

Vytisknout E-mail

Bouřňák

Teplice patří mezi nejkrásnější lázeňská města. Svým hostům nabízí dokonalé pohodlí a odpočinek. Pobyt můžete trávit v moderně vybavených lázních, dopřát si čas pro účinnou relaxaci, napravení drobných neduhů, ale také aktivně. Teplice lákají k návštěvě všechny věkové skupiny, rodiny s dětmi i sportovce a všem mají co nabídnout.

Z historického centra do volné přírody

Pokud vás omrzí vycházky centrem, ochutnávání místních specialit a čerpání lázeňských procedur, není nic snazšího než se vydat kousek za město. V rázovité krajině Krušných hor na sebe upoutá pozornost vrchol Bouřňák . Své jméno si po zásluze získal už před staletími.

Vršek hory zdobí původní bukový porost, který je však vlivem nepříznivého počasí, častých silných větrů a bouřek, zdeformovaný do zvláštních tvarů. Procházka po vrcholu rozproudí naplno vaši fantazii a může se hodit jako atraktivní lákadlo pro děti. Bukový les je vyhlášenou přírodní památkou, rozhodně stojí za zhlédnutí v jakékoliv části roku. Během léta poskytuje příjemný stín, na podzim se krásně zbarví, v zimě může působit až strašidelně.

TIP na ubytování : Hotel Almond , ubytování Teplice

Perfektní místo pro zimní sporty

V zimě vás na Bouřňák přivede šest sjezdovek. Celkem můžete vybírat z jedné mírné varianty, čtyřech středně náročných a jedné velmi obtížné. V ideální délce 4 km můžete vyzkoušet svoji zdatnost a kondici, některé sjezdovky jsou upravené i pro noční lyžování. Nicméně i začátečníkům a dětem je věnovaný dostatečný prostor v Údolíčku. Odvážní a zkušení lyžaři mohou naopak poměřit své síly a vyrazit na Slalomový svah, ten patří u nás dokonce mezi nejstrmější!

Dobrým přístupovým bodem je parkoviště u vleku v Mikulově nebo směrem na Moldavu můžete vůz odložit na parkovišti v Novém Městě. Dosah z Teplic doslova ideální. Navíc můžete sjezdovky vystřídat za běžky. Tratě vás provedou okolím a nabídnou úchvatné pohledy na Krušné hory a nedaleká městečka.

Pohodlí pro hosty

Bouřnák vám samozřejmě nabídne i zázemí. Horská chata byla budována už v roce 1928 a turistům i sportovcům slouží dodnes. Na vrchu stojí za pozornost i památník Karla Límy. Vůdčí osobnost Klubu československých turistů a první lyžař krušnohorska se zasloužil nejen o výstavbu této chaty, ale také o propagaci zimních sportů a aktivního života. Během bohatého života vydal několik publikací a podílel se i na mapování terénu a realizaci map. Vydejte se po jeho stopách a objevte krásnu Krušných Hor.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování Teplice.

Vytisknout E-mail

Hornická štola Svatý Martin v Krupce

Hornická štola Svatý Martin v Krupce

Krupka vám může nabídnout krásné procházky zvlněnou krajinou Českého středohoří, ale také netradiční výlet do historie důlních děl. Právě v této oblasti se nacházela část žíly Lukáš, která patřila k nejdůležitějšímu zdroji cínové rudy u nás. Délka dosahovala až ke 2 km a Lukáše zařadila mezi nejdelší těžní žíly ve střední Evropě.

Objev bohatého zdroje a počátek hornických prací se datují až k 14. století. Cín a měď se s různou intenzitou získávaly až do nedávné současnosti. Důl několikrát vystřídal majitele, ale vždy přinášel velký užitek a pracovní příležitost pro místní. Cínová ruda se zde těžila s úspěchem a velkou měrou. Počátkem 20. století však zdroj začal výrazně slábnout. Ještě po 2. světové válce byl ražen překop pod Komáří Vížkou jako průzkumné dílo, ale s ohledem na mizivou efektivitu těžby byly důlní práce definitivně pozastaveny. Rok 1956 uzavřel dlouhou historii.

Po dlouhých letech přišel kraj s projektem Příhraniční naučná hornická stezka Krupka-Dubí-Altenberg-Geising. Rekonstrukce štoly a zpřístupnění si vyžádalo značnou investici, ale díky dobře vedené práci mají návštěvníci jedinečnou možnost prohlédnout si dávnou i nedávnou historii těžby. Průvodce vás zavede trasou dlouhou cca 1 000 m, kde vás zasvětí do technologického postupu ve středověku i v naší době při ražení a řešení výztuh. Prohlédnout si můžete sbírku historických nástrojů a nářadí, ale také kouzlo minerálů a vzácných hornin nalezených v oblasti. Atrakcí je tzv. Pramen štěstí a krápníková výzdoba. Prohlídka trasy a venkovní expozice se může protáhnout na několik příjemných hodin. Místní restaurace nabízí prodej občerstvení i drobných suvenýrů. Výlet do hornické štoly si můžete naplánovat na jakékoli počasí, většinu času strávíte v chladném objetí šachet. Důlní dílo je přístupné v období od května do října, pro prohlídkovou trasu se doporučuje pevná obuv a teplé oblečení.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování v Teplicích.

Vytisknout E-mail

Pěší výlety na Milešovku

Milešovka dalece převyšuje ostatní hory ve Českém středohoří. Svou výškou 836 m. n. m. platí za nejvyšší bod a také za místo s nejméně příznivým počasím. Milešovka si získala pověst největrnější hory v Čechách. Při plánovaném výletu si raději přibalte kvalitní větrovku. Podle statistik na hoře zažijete pouhých 8 bezvětrných dní v roce.

Vrchol Milešovky je zařazen do chráněných přírodních rezervací. Unikátní ráz krajiny i specifická vegetace zaujmou každého návštěvníka. Při postupném stoupání můžete pozorovat, jak se okolní příroda dokonale přizpůsobuje drsnému počasí s chladnými teplotami a vytrvalým větrem. Na sutích rozpadávajících se kamenů botanici najdou velmi vzácné rostliny včetně divodých lilií, kosatců nebo kapradin. Zajímavé scenérie nabízí také skalní útvary, nejznámnějším z nich jsou Výří skály. 30 m vysoká skalní stěna nezasažená zeleným porostem působí až strašidelně.

Vrchol Milešovky byl často navštěvován výletníky už v začátcích aktivní turistiky. Příjemné závětří a odpočinek zajistila záhy vybudovaná horská restaurace. Od roku 1905 se na vrcholu tyčí také rozhledna. Již k začátku 20. století se také vztahuje založení stálé meterologické stanice. Pracoviště současně využívá Ústav fyziky atmosféry, který je součástí Akademie věd ČR. Rozhledna je přístupná veřejnosti, průvodce seznámí návštěvníky s oborem meterologie i historií místa. Doprovodné materiály k historii i proměnám místa najdete i na přehledných tabulích v okolí.

Na vrchol vás přivedou dobře značené trasy z míst Velemín, Bílky, Černčice a Milešov. Výstup patří ke středně namáhavým, nicméně časté zastávky a krásné výhledy vám zpříjemní pěší putování a přivedou na jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst u nás.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond. Ubytování v Teplicích.

Vytisknout E-mail