Botanická zahrada Teplice

Napsal uživatel Folda. V kategorii Aktivity

Botanická zahrada Teplice nabízí úžasný pohled do prostředí tropických i subtropických rostlin. Výjimečná sbírka využívá dokonale upraveného prostředí a nabídne vám i zajímavou inspiraci. Zájemci o přírodu, ale i rodiny s dětmi najdou poučení ve srozumitelné a zábavné podobě.

Nad hlavním vchodem vítá návštěvníky plastika jihoamerického boha Yum Kaax, ochránce volně rostoucích rostlin a lovné zvěře. Navodí tak atmosféru dalekých krajin, které dál přejímá xerický skleník. Mexické pueblo obklopuje horké a suché prostředí, které představuje rostliny střední Ameriky, především mexické polopouště, suché horské oblasti jižní Ameriky, západní prostor jižní Afriky a vyprahlý jih Madagaskaru.

Z vyprahlých pouští se můžete přesunout do vlhkých tropických deštných lesů. Monzunové oblasti září sytými barvami a prosytí vzduch vůněmi, patří mezi místa s nejbohatší rostlinnou základnou. Prohlédnout si můžete zástupce střední a jižní Ameriky, rovníkové Afriky a severního Madagaskaru, jihovýchodní Asie, Austrálie a přilehlé ostrovní Australasie. Neméně krásné exempláře zastupují Tichomoří.

Subtropický skleník zakončí vaši cestu rostlinnou říší kolem Země. Nabízí pohled na odolné rostliny z pásu od And po Patagonii, ukázky rostlin z daleké Himálaje nebo subtrop jihovýchodní Asie, Austrálie, Nového Zélandu.

Botanická zahrada v Teplicích sdružuje významnou sbírku rostlin všech podnebních pásů. Nabízí však poznání srozumitelnou a atraktivní formou. Velmi zajímavé doplňující expozice vám přiblíží další příbuzné obory. Expozice Vznik hnědého uhlí je krásným nápadem. Napodobuje severočeskou hnědouhelnou krajinu raného miocénu (tedy období před zhruba 17 – 23 miliony let) a seznámí vás s dobou i systémem vzniku uhlí, které teplický region tolik proslavilo.

Cestu do botanické zahrady můžete spojit s příjemnou krátkou vycházkou. Zahrada je situována na kraji Havlíčkových sadů ve vilové čtvrti. Rozlehlý pozemek a skleníky jsou komfortně upraveny. Výlet neomezí méně pohyblivé návštěvníky ani rodiny s kočárky.

Můžete si rezervovat ubytování v našem rodinném hotelu Almond.

Ubytování Teplice.

Vytisknout