* *

Zajímavá místa Teplice a okolí

Na této stránce naleznete nejnovější články na webu, primárně se bou věnovat zajímavým místům a turistickým cílům v Teplicích a okolí.
Poznáte tak krásná a zajímavá místa, jež by mohla být cílem vaší návštěvy či cílem vašeho výletu.


Skalnatý vrch Bořeň

Skalnatý vrch Bořeň tvoří na pohled z dálky jasně zřetelnou dominantu Bílinska. Vrchol stoupá do výšky 539 m n. m. a nabízí unikátní výhled do Českého středohoří. Bezprostřední okolí je vyhlášenou národní přírodní památkovou rezervací.
Celý článek ...

Botanická zahrada Teplice

Botanická zahrada Teplice nabízí úžasný pohled do prostředí tropických i subtropických rostlin. Výjimečná sbírka využívá dokonale upraveného prostředí a nabídne vám i zajímavou inspiraci. Zájemci o přírodu, ale i rodiny s dětmi najdou poučení ve srozumitelné a zábavné podobě.
Celý článek ...

Pěší výlety na Milešovku

Vrchol Milešovky je zařazen do chráněných přírodních rezervací. Unikátní ráz krajiny i specifická vegetace zaujmou každého návštěvníka. Při postupném stoupání můžete pozorovat, jak se okolní příroda dokonale přizpůsobuje drsnému počasí ...
Celý článek ...

Pěší výlety na Lovoš

Hora Lovoš na sebe upozorní zvláštním pravidelným tvarem kužele. Svrchní část je tvořena čedičem, dominantní hoře tak přidává i zvláštní barvu a strukturu. Vrcholek hory lákal pěší výletníky odjakživa.
Celý článek ...

Komáří Vížka

Atraktivním výletem s krásným rozhledem po Českém středohoří je Komáří Vížka. Na vrchol můžete vystoupat dobře značenou trasou, využít můžete i pohodlnou lanovku z Krupky, která vás doveze až na samotnou špici.
Celý článek ...

Hornická štola Svatý Martin v Krupce

Krupka vám může nabídnout krásné procházky zvlněnou krajinou Českého středohoří, ale také netradiční výlet do historie důlních děl. Právě v této oblasti se nacházela část žíly Lukáš, která patřila k nejdůležitějšímu zdroji cínové rudy u nás.
Celý článek ...

Golfová hřiště v okolí Teplic

Teplice nabízí bohatý program pro každého svého hosta.Pobyt v lázních, ale i prodloužený víkend nebo dovolenou můžete oživit návštěvou kulturních míst a historických památek, aktivním sportovcům se nabízí celoroční bohatý program od plaveckých areálů, cyklotrasy, tenis, lyžování. Oblíbeným sportem je také golf. Milovníci elegantního sportu najdou v regionu mimořádně kvalitní a krásná hřiště.
Celý článek ...

Jezero Barbora

Teplice nabízí nejen bohatý kulturní život a speciálně cílené léčivé pobyty v lázních. V nedalekém Oldřichově můžete navštívit unikátní přírodní koupaliště. Obrovská plocha zatopeného původního dolu dopřeje bezstarostné koupání rodinám s malými dětmi, ale i mnoho vodních aktivit pro sportovce.
Celý článek ...